START DOBRODZIEŃ

01.09.1958

Barwy

Strony internetowe

Brak dodanych stron internetowych.

Opis klubu dodany przez:
Sekcja piłki nożnej powstała 1 września 1958 roku, w swej długiej historii przez większość sezonów drużyna seniorów grała w „A” klasie. W latach 70’- tych pierwszy raz awansowała do ligi okręgowej, lecz nie trwało to długo. Pod koniec lat 90’ ponowny awans do ligi okręgowej i poza jednym sezonem drużyna w tej klasie rozgrywkowej się utrzymywała. Po pewnych wzmocnieniach oraz efektach kilku letniej pracy trenera, w sezonie 2006/2007 drużyna po raz pierwszy w historii awansowała do IV ligi. Obecnie drużyna toczy boje czwarto ligowe oraz zbiera doświadczenie, które z pewnością zaowocuje w przyszłości.Grupy Juniorów i Trampkarzy w swojej historii przeważnie rozgrywały mecze w lidze okręgowej, jednakże w ostatnich latach drużyny młodzieżowe obniżyły swoje loty. Od sezonu 2006/2007 prace z owymi grupami podjął nowy trener wraz z asystentami, których pracę też trzeba docenić. Sytuacja od tego czasu zaczęła się poprawiać i wydaje się tylko kwestią czasu, kiedy drużyny będą mogły rywalizować z najlepszymi w naszym województwie.Mecze oraz treningi odbywają się na Stadionie Miejskim w Dobrodzieniu, w okresie zimowym w celu przygotowania do sezonu treningi odbywają się na hali sportowo- widowiskowej.