Podsumowanie rundy jesiennej.
Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016/2017.
Na półmetku bieżącego sezonu seniorzy Orła plasują się na trzecim miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów zdobytych w dwunastu meczach. 7 spotkań udało się Orłom wygrać, 2 zremisowali, a 3 razy schodzili pokonani z boiska. Bardzo dobrze prezentuje się aktualny bilans bramkowy naszej drużyny, wynosi on 45 bramek zdobytych przy 24 straconych, czyli +21. Jest to drugi najlepszy wynik w lidze, zaraz po liderze z Kolonowskiego. Znacznie lepiej prezentowali się seniorzy przed własną publicznością, gdzie tylko raz doznali porażki i 5 razy wygrali, a na wyjeździe 2 razy przegrali, 2 razy zremisowali i 2 razy wygrali.
Klasyfikacja strzelców:
17 bramek - Arkadiusz Kornafel
11 bramek - Marcin Gawron
3 bramki - Grzegorz Capiga, Robert Cichoń, Dawid Skrzypczyk, Ricardo Matera
2 bramki - Marcin Kolibaba
1 bramka - Tomasz Nowicki, Grzegorz Pyka, Dawid Wastag
W klasyfikacji spędzonych minut na boisku liderem jest Marcin Gawron, który grał przez 1065 minut (na 1080 możliwych). Zaraz za nim plasuje się Arek Kornafel (1058 minut) oraz Darek Kukuczka (1041 minut).
W ciągu całej rundy koszulkę Orła założyło w sumie aż 20-tu zawodników. Dzięki tak szerokiej kadrze drużna seniorów nie musiała się martwić o kadrę meczową, gdzie przeważnie było po 3-4 piłkarzy w roli zmienników.
Podsumowując, możemy określić tę rundę jako dobrą w wykonaniu naszych piłkarzy. Po spadku z A-klasy uchodzimy nadal jako jeden z faworytów do awansu, mimo dużych zmian kadrowych w porównaniu z zeszłym sezonem. Oczywiście wszyscy na Mokrych Łanach chcieliby widzieć Orła na pierwszym miejscu w tabeli, ale patrząc na wysoki poziom drużyn w obecnym sezonie możemy być zadowoleni z trzeciego miejsca. Patrząc na przegrane mecze, to trzeba wziąć uwagę, że dwa z nich były przeciwko drugim zespołom drużyn z okręgówki i IV ligi, a jednej porażki doznaliśmy na bardzo trudnym terenie w Porębie. Remisów także doznaliśmy przeciwko dobrym drużynom - w Błotnicy, która była przed sezonem wzmocniona nowymi zawodnikami, oraz w Leśnicy z Zalesiem, w którym gra bardzo dużo zawodników z byłego LZS-u Leśnica.
Patrząc na przyszłą rundę rewanżową możemy być optymistami, ponieważ w naszych zawodnikach cały czas jest chęć powalczenia o awans, a dodatkowo statystycznie trudniejsze mecze będą w większości rozgrywane na własnym boisku przy ulicy Łąkowej, a wiemy, że Orły u siebie łatwo skóry nie sprzedają :)
Informujemy także, że nasza drużyna w zimę nie robi sobie wolnego, ponieważ seniorzy trenują raz w tygodniu na hali, a część zawodników występuje w weekendy w lidze halowej w Tarnowie Opolskim, o czym będziemy jeszcze pisać.