Gazownik Wawelno Gospodarze

Klaudiusz Hruzik Kierownik drużyny

Łysy 14

24.08.2015

W niedzielne popołudnie Victoria rozegrała wyjazdowy inauguracyjny mecz z LZSem Gazownik Wawelno. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął spotkanie bo już pierwsza stworzona sytuacja dała efekt bramkowy. W 3 minucie prostopadłe zagranie Grzegorza Kujawskiego, na gola zamienił Jeremiasz Tyszewski. Kolejne minuty upływały pod kontrolą graczy z Żyrowej, co raz stwarzając sobie okazje do strzału. Stuprocentowe sytuacje marnowali Tyszewski oraz S. Kowolik. Bardzo groźnie z rzutu wolnego uderzali gospodarze, lecz niecelnie. W 39' minucie po rzucie wolnym Gazownika kontratak wyprowadza Kujawski. 60 metrowy rajd z piłką lewą stroną boiska kończy podaniem do Kowolika, który wymienia podanie z Tyszewskim i zostaje idealnie obsłużony. Szymonowi nie pozostało nic innego jak umieścić piłke w siatce. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, Victoria długimi fragmentami utrzymywała się przy piłce nie dając rywalom okazji do strzału. Wprowadzony w drugiej połowie Paweł Kujawski po wybiciu piłki przez Dawida Kowolika w 79 minucie znajduje się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i z zimną krwią wykorzystuje okazje. Jeszcze dwie szanse ma strzelec ostatniej bramki, a w między czasie lewą stroną atakuje Grzegorz Kujawski kończąc akcje niecelnym strzałem. Bezrobotny praktycznie dziś Okos, zachowuje czyste konto i mecz kończy się przekonującym zwycięstwem gości.