Łysy 14

Utworzono:

14.09.2015

Wygrana w ważnym meczu.
Po dwóch porażkach z rzędu Victoria, wręcz musiała zapunktować na własnym boisku. Rywal trudny, mający w składzie zawodników z doświadczeniem ligowym. Mowa o Michale Nowosielskim (reprezentacja Polski w futsalu) czy Marku Owsiaku ( Tor Dobrzeń Wielki , 3 liga.). Mecz ułożył się po myśli Naszego zespołu, bo już w 2 minucie po podaniu z bocznego sektoru boiska Tyszewskiego piłkę do siatki z 5 metrów skierował Grzegorz Kujawski. W 6 minucie po błędzie obrońców gości znakomitą okazje miał Tyszewski, ale przegrał pojedynek z bramkarzem. Już w 24 minucie po indywidualnej akcji podwyższa Szymon Kowolik, którego nie zdołał zatrzymać żaden z czterech stojących na jego drodze rywali. Po przerwie rozpoczęliśmy od błędu. Janusz Kapłon chcąc zagrywać do Okosa, zrobił to zbyt lekko Nasz bramkarz musiał ratować się wślizgiem na 18 metrze od własnej bramki. W 59 minucie świetne podanie Pietrzyka wykorzystuje Szymon Kowolik trafiając miedzy nogami bezradnego bramkarza gości. Do 89 minuty Victoria kontrolowała mecz, ale gol z rzutu wolnego Polonii dał nadzieje przyjezdnym. Niestety dla Prószkowian świetną asyste Pawła Kujawskiego wykorzystał Hruzik podwyższając prowadzenie w doliczonym czasie gry. Tuż przed końcowym gwizdkiem po niebezpiecznym zagraniu Mandali z rzutu wolnego pośredniego z 13 metrów gościa ustalili wynik meczu. W następną niedziele kolejne spotkanie w ramach A klasy. Nasi zawodnicy o 16:00 rozegrają wyjazdowy mecz z LZS Żywocice.